Jacqueline Tijssen

Jacqueline Tijssen

Jacqueline Tijssen

Jacqueline bouwt altijd huizen, torens of boten. Hier vind je warmte, liefde veiligheid en beschutting. Het is het thema van haar werk, en dan in de ruimste zin. Huizen abstract of realistisch, humoristisch of verstild. Maar ook bergdorpen, of rijtjeshuizen, geïnspireerd op haar reizen. Jacqueline werk met platen o.a. de mediterrane stad of juist de bergstad. Het abstracte huis is bewerkt met teksten en soms met andere materialen. De klei stelt ze zelf samen met draaiklei gecombineerd met materiaal uit de wegenbouw. Deze combi kan ze lang op laten stijven en neemt snel vocht op. Gestookt op 1080 of 1250 graden. Glazuur, oxides transfers en lusters maken het werk af.

Roelanda Bonder

Roelanda Bonder

Roelanda Bonder-Oosterhof, getrouwd en moeder van drie kinderen. Sinds ik in 2000 met Klei in aanraking kwam ben ik hieraan verknocht geraakt. Al mijn creativiteit kan ik hierin kwijt. Ik heb ruim 8 jaar les gehad maar door drukte kwam ik daar een tijdje niet aan toe. Gelukkig pakte ik het al snel weer op want een dag geen klei is een dag niet geleefd. Na het volgen van de 3-jarige opleiding bij de NKO (Nederlandse Keramiek Opleiding) te Gouda, mocht ik in mei 2019 mijn diploma tot Keramist in ontvangst nemen.

www.gewoonroelanda.nl

Helma van de Water

Tijdens de 3 jarige opleiding Keramische Technieken van de SBB in Gouda, is mijn fascinatie voor het draaien ontstaan. Ik maak contact met de klei, ik voel tijdens het walken hoe de temperatuur is, de plasticiteit en of de klei en ik samenkomen. Het hele proces is belangrijk en heeft invloed op het resultaat. Voor de decoratie werk ik met vlakken en lijnen en waarbij ik op het laatste moment ook de kleuren bepaal. Dit is overgegaan in een intuïtief proces. Naast gedraaide vormen, verdiep ik me ook in de mogelijkheden om objecten vanaf de draaischijf te creëren, waarbij de vrijheid van vormen steeds meer een rol speelt. De sensatie van de klei op de draaischijf is voor mij steeds weer de reden om er achter te gaan zitten en te gaan draaien.

www.keramiekhw.nl