| Galerie - Archief - Gastkunstenaars | |
|---|---|
Gastkunstenaars november en december 2011 Trijntje Kalverda (schilderijen) terug naar het archief |
|
Trijntje Kalverda
Net als haar zus is Trijntje een alleskunner. In Huis ter Heide zijn haar schilderijen te zien, maar daarnaast werkt ze ook met keramiek, sieraden, textiel en gemengde technieken.
Voor meer informatie kunt u mailen naar: trijntjekalverda@telfort.nl |
|
Alie Kalverda
Alie Kalverda exposeerde vorig jaar ook in galerie Huis ter Heide met haar beelden van keramiek. Al jong tekende zij veel, maar de ware ontdekkingsreis was de tweejarige opleiding aan de Crejat, nu "de nieuwe academie" te Alkmaar. Daar deed ze als specialisatie speksteen en dat werd de ontdekking van het driedimensionale werk. Maar niet alleen steen, ook brons, keramiek en kunststof zijn materialen waar zij inmiddels veel ervaring mee heeft. Ze maakt figuratieve beelden en door de invloed van haar grote inspirator, Salvador Dalí, neigen de beelden naar het surrealisme. Mensen en dieren (paarden, olifanten) vormen meestal haar onderwerpen en zie: een beeld d'Alie is ontstaan.
Voor meer informatie: www.aliekalverda.nl |
|
Liesbeth Rommers
Liesbeth Rommers uit Apeldoorn wil zoveel mogelijk het ambachtelijk werken van de goudsmid in stand houden. Twee avonden in de week geeft zij les om het ambacht door te geven. Juist het vele werk van opbouw tot aan afwerking, dat nodig is om een sieraad te laten ontstaan, geeft het de uitstraling van kracht. Zij werkt intuïtief, vaak getroffen door een ronde/dichte vorm. Soms ontworpen voor speciale gelegenheden of juist bedoeld om altijd te kunnen dragen, want het belangrijkste van sieraden blijft toch dat zij door mensen gedragen willen worden. Liesbeth volgde de Vrije Academie in Delft en de Vakopleiding in Schoonhoven.
Voor meer informatie: www.liesbethrommers.nl |
|
Ben Schasfoort
Ben Woont en werkt in Oostwold in Oost-Groningen. Hij studeerde aan de KABK en de Vrije Academie in Den Haag. In Huis ter Heide wordt een aantal zijn figuratieve beelden van ijzer geëxposeerd, maar hij maakt daarnaast ook grafiek en schilderijen. Ben beschouwt het maken van beelden als het spreken van een taal : ‘Soms kun je min of meer zien wat ik 'zeg', soms heb je wat meer info nodig, maar dat is met woordtaal ook vaak het geval’. Ben Schasfoort zwierf over de hele wereld en exposeerde daardoor zowel in binnen- als buitenland. Alles wat hij meemaakt vormt voor hem een inspiratiebron.
Voor meer informatie: http://home.hccnet.nl/b.schasfoort/ben |
|
| terug naar het archief |
|
| naar boven | |








